Serwis i Legalizacja Wag Łódź


legalizacja wag łódźOferujemy Państwu usługę legalizacji wag.

Dysponujemy urządzeniami zastępczymi, które są udzielane nieodpłatnie na czas naprawy i legalizacji.

Podczas użytkowania przez państwa zakupionych w naszej firmie urządzeń zapewniamy pomoc techniczną również telefonicznie 7 dni w tygodniu od godz.:  6:00 do 22:00.

Legalizacja wag to obowiązek nałożony przepisami polskimi i Unii Europejskiej. Aby urządzenie mogło być używane do rozliczeń handlowych, musi posiadać oznaczenie metrologiczne, tzw. „zielone M”, znak zgodności CE, deklarację zgodności, wystawioną przez producenta oraz cechy zabezpieczające Jednostki Notyfikowanej, zabezpieczające połączenia jej zespołów konstrukcyjnych lub dostęp do elementów regulacyjnych. Miejsca nałożenia cech podane są w certyfikacie zatwierdzenia typu WE.

Ocena zgodności jest więc koniecznym, obowiązkowym elementem wprowadzenia jej do obrotu na rynku Unii Europejskiej. Używanie urządzeń pomiarowych, które nie przeszły tej procedury i nie posiadają wspomnianych oznaczeń, których wymaga legalizacja wag, naraża na kary finansowe nakładane przez jednostki administracji państwowej.

 

Kasy fiskalne sprzedajemy wraz z :

oprogramowaniem
serwisem
niezbędnymi formalnościami związanymi z urzędem skarbowym.

Bliskość urzędu pomaga w zakupie i fiskalizacji kasy w czasie paru godzin – maksymalnie jednego dnia, wraz z obowiązującymi formalnościami związanymi z urzędem skarbowym.